Babits Mihály Gimnázium 1047 Budapest, Tóth Aladár u. 16-18 tel: 2-334-536
2018/2019 Versenyeredmények

Versenyeredmények a 2018/2019 tanévben
(szerkesztés alatt)

Magyar nyelv és irodalom
Országos versenyek                            Fővárosi versenyek                          Kerületi versenyek
                                                      (Területi versenyek, Országos versenyek 2.fordulója)
                                                                                                                     Magyar nyelv napja
                                                                                                                              kerületi szavalóverseny 
                                                                                                5 . OSZTÁLY
                                                                                                                  3. helyezett: Németh Kristóf                                                                                                              4. helyezett: Bódi Petra

                                                                                                         6. OSZTÁLY

                                                                                                                        2. helyezett: Sándor Dávid Mór

                                                                                                                 4. helyezett: Trója Heléna

                                                                                                                   5. helyezett: Csippán Dorka

                                                                                                            7. OSZTÁLY

                                                                                                                     2. helyezett: Kovács Szonja

                                                                                                            3. helyezett: Tolnai Lili

                                                                                                   9-12. ÉVFOLYAM

                                                                                                                      2. helyezett: Perencsei Kristóf

                                                                                                                     3. helyezett: Nemoda Lilla

 

30 éves a Csokonai

Szavalóverseny

Különdíj: Andrási Mira (8.b)

2. helyezett Papp Dorottya (7.b)

2. helyezett Erdei Adrienn (12.c)

 

Babits vers- és

prózamondó verseny

3.hely Machalik Regina (12.b)

Közönség díjas Cseh Márton (11.d)

 

Simonyi helyesírási verseny

3.hely Czár Nikolett (5.b)

3.hely Hlatki Boglárka (6.a)

1.hely Fásy Lili (7.b)

3.hely Vincze Kinga (8.a)


Meterségek dicsérete szavaló verseny

1.hely Machalik Regina(12.b)

2.hely Cseh Márton(11.d)


Nádas József szavalóverseny

1.hely Andrási Mira(8.b)

Külön-díj  Nemoda Lilla(9.d)

2.hely Cseh Márton(11.d)

3.hely Oláh Nóra 12.c

Különdíj: Machalik Regina


Kerületi vers- és prózamondó verseny

3.hely Németh Kristóf(5.b)

5.hely Madarász Evelin(7.b)

3. hely Sándor Dávid(6.b)

1.hely Papp Dorottya

 Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

Országos 8.hely         Területi 1.hely                                       

Garamszegi András Márk; Mikó Zsigmond

Pekó Márton János; Sándor Lívia Luca (5.a)

8.hely

Alt Kornélia; Barlai Csenge

Lőkös Villő;Szepesi Boróka(5.a)

6.hely

Borhy Dániel;Kabai Balázs

Mihailov Zsuzsanna;Pintér Péter(6.a)

9.hely

Ámon Leila;Dzvonár Réka

Mester Hanna;Pankucsi Eszter(6.b)

Országos 8.hely           Területi 1.hely

Bobály Orsolya;Kovács Szonja

Mihályfi Lilla;Tolnai Lili(7.a)

5.hely

Fási Lili;Grodvalt Enikő

Fleisz Nóra;Mihály Zsófia(7.b)

6.hely

Halupka Sára;Horváth Dóra

Papp Dorottya;Tamaska Noémi(7.b)

7.hely

Jerebák Zoltán;Lajti Barnabás

Molnár Marcell;Ragó Máté(7.a)

8.hely

Földesi Lilla;Buday-Szabó Júlia

Kovács Petra;Máté-Tóth Boglárka(7.a)

2.hely

Jáger Áron;Konzili Kristóf

Kriza Márton;Tivolt Richárd(8.b)

4.hely

Bita Bettina;Martonossy Kinga

Tóbiás Eszter;Vincze Kinga(8.a)

5.hely

Zsigmond András;Dergez Alexa

Kovács Barbara;Pintér Panna(8.b)

8.hely

Daoda Szonja;Harkai Krisztina

Seidl Dávid;Végh Zalán(8.b)

Országos 2.hely               Területi 2.hely

Hományi László;Cieger Bálint

Molnár Veronika;Schrikk Norbert(10.a)

Mesterségek ünnepe


 

 

Matematika
Országos versenyek                            Fővárosi versenyek                           Kerületi versenyek
(Területi versenyek, Országos versenyek 2.fordulója)

Kerületi verseny
1. helyezett Mázsa Marcell (8.a)
2.helyezett Tóbiás Eszter (8.a)
Bolyai Matematika Csapatverseny
3.hely
Bors Bertalan;Németh Kristóf
Szirony-Kiss Benedek;Verbai Zsombor(5.b)
Országos  .hely                                     Területi 1.hely
Balázs Réka;Bors Lilla
Csippán Dorka;Mihailov Zsuzsanna(6.a)
2.hely
Balázs Vince;Sárosi Botond
Szűcs Tamás (6.b)
6.hely
Harmath Márton;Korcsmár Bence
Nagy Botond;Sándor Zsombor(6.a)
2.hely
Bobály Orsolya;Kovács Szonja
Mihályfi Lilla;Tolnai Lili(7.a)
5.hely
Boda Zita;Csatári Laura
Fogarasi Anna;Mészáros Nóra(7.a)
2.hely
Fürész Tibor;Hományi Pál
Kiss Bendegúz;Pap Márton(8.b)
3.hely
Barlai Dániel;Faragó Tamás
Kriza Márton;Tivolt Richárd(8.b)
6.hely
Andrási Míra;Daoda Szonja
Mészáros Dorottya;Pintér Panna(8.b)
8.hely
Bita Bettina;Martonossy Kinga
Tóbiás Eszter;Vincze Kinga(8.a)

Varga Tamás Országos Verseny
Döntőbe jutottak:
Mihályfi Lilla(7.a)
Parádi Barnabás(7.a)
Tolnai Lili(7.a)

Mázsa Marcell(8.a)

Szoboszlai Viktória(8.a)

2.fordulóba jutottak:

Máté-Tóth Boglárka(7.a);Bita Bettina

Csarankó János Bence;Martonossy Kinga;

Palkó Milán;Pusztai Dániel;

Rutz Dávid;Thürmer Fruzsina;

Tóbiás Eszter;Vincze Kinga(8.a);

Pap Márton;Schmercz Blanka (8.b)


Zrínyi Ilona Országos Matematika

Verseny Területi fordulójában

9. hely Mikó Zsigmond(5.a)

10.hely Tóth Kitti(5.a)

13. hely Pekó Márton(5.a)

16. hely Faragó Luca(5.b)

A csapatversenyben 2.helyezett:

Mikó Zsigmond,Tóth Kitti,Pekó Márton.


4. hely Farkas Ottó(6.b)

5. hely Mester Hanna(6.b)

10. hely Fris Adorján(6.a)

15. hely Nagypál Benedek(6.b)

16. hely Korcsmár Bence(6.a)

17. hely Balázs Vince(6.b)

A csapatversenyben 2.helyezett:

Farkas Ottó, Mester Hanna, Fris Adorján.


3. hely Zsifkov András(7.b)

9. hely Máté-Tóth Boglárka(7.a)

14. hely Tolnai Lili(7.a)

16. hely Tessy Olivér(7.a)

17. hely Mihályfi Lilla(7.a)

19. hely Hegymegi Ákos(7.a)

20. hely Hák Botond(7.a)

A csapatversenyben 2.helyezett:

Zsifkov András, Máté-Tóth Boglárka, Tolnai Lili.


Országos döntőben

18.hely

Pap Márton(8.b)

1. hely Pap Márton(8.b)

5. hely Mázsa Marcell(8.a)

6. hely Szoboszlai Viktória(8.a)

7. hely Palkó Milán(8.a)

9. hely Pap Dávid(8.a)

12. hely Reider Balázs(8.a)

14. hely Tóbiás Eszter(8.a)

19. hely Vincze Kinga(8.a)

A csapatversenyben 1.helyezett:

Pap Márton, Mázsa Marcell,
Szoboszlai Viktória.


2. hely Andrási Bálint(9.a)

10. hely Galambos-Landgraf Márton(9.a)

11. hely Szűcs Marcell(9.a)

12. hely Klimasz Katalin(9.b)

A csapatversenyben 2.helyezett:

Andrási Bálint, Galambos-Landgraf Márton, Szűcs Marcell.


 10. hely Kovács Botond(10.b)

11. hely Varga Máté(10.b)

20. hely Szakácsi Márton(10.b)

A csapatversenyben 3.helyezettek lettek.

1. hely Sándor Zsombor(11.a)
2. hely Bognár Miklós(11.a)
7. hely Marton Balázs(11.a)
A csapatversenyben 1.helyezettek lettek.

5. hely Floch Kristó(12.a)



Történelem
Pázmány P. Egyetem
Bölcs-Ész
történelem verseny
országos döntő
1.hely Réthy Lilla(11.a) 
4.-10.hely Hegyessy Borbála(11.a)
"Tisza István és kora" történelem versenyen
a második fordulóba jutott
Hutter Csenge(12.c)
Kerületi Helytörténeti
Csapatverseny 2.hely
Kliszek Viki;Sápi Luca;
Pintér Orsolya;Tóth Jázmin;
Pop Norbert(11.a)
Idegen nyelvek
Francia OKTV
2.fordulóba jutott
Lőrik Zsófia(12.d)
Országos Angol Verseny
döntőjében
13.hely
Budai Gergely(9.a)
Angol nyelvi OÁTV.
2. fordulójába jutott
Perosa Bálint(8.a).

 Német nyelvi OÁTV.

2. fordulójába jutott

Mészáros Dorottya;

Pap Márton(8.b)

Fásy Lili(7.b).


Kémia
Hevessy György Verseny
Kerületi forduló
2.hely Pap Márton(8.b)
Hevessy György Kémia Verseny
Fővárosi 3.hely
Pap Márton(8.b)

Fizika
Mikola Sándor Verseny
2.fordulójába jutottak:
Gálig Gergő;Andrási Bálint,
Szabó Benedek;Papp György,
Galambos-Landgraf Máté(9.a).

 Kovács Botond;Bencze Gergő

Margitai Lénárd(10.b)


Öveges József Fizika Verseny

Országos döntőbe jutott:

Mázsa Marcell 8.a

23.helyezett lett

Schmercz Blanka 8.b

24.helyezett lett.


2.fordulójába jutott:

Fűrész Tibor(8.b)

Tivolt Richárd(8.b)

Schmercz Blanka(8.b)

Vincze Kinga(8.a)

Mázsa Marcell(8.a)

Szoboszlai Viktória(8.a)

Reider Balázs(8.a)

Pap Dávid(8.a)

Kerületi fizika versenyen

3. helyezett

Fűrész Tibor 8.b




Földrajz
Lóczy Lajos Földrajz Verseny
2.fordulóba jutottak
Kassai Levente;Kelevitz Virág,
Szűcs Marcell;Falmann Petra,
Kiss Marcell;Bartus Levente,
Gálig Gergő;Budinszki Réka;
Galambos-Landgraf Márton(9.a).

Klimasz Katalin;Csák Gyula,

Sági Bence;Sándor Zorka,

Makkos Zoltán;Parádi Márton(9.b).

Kovács András;Koós Gergő,

Fehér-Sabján Dávid,

Miskolczi Luca;Gönczi Sándor(9.c).

Ferenci Márton;Hadadi Tamás,

Tóth Zsófia, Babarci Tamás(9.d).

Schrikk Norbert(10.a).

Zsigmond Ábel;Martonossy Patrik,

Bencze Gergő;Szabó Kristóf,

Lotz Patrik;Megyesi Dorka,

Vígh MártoN(10.b).

Teleki Pál Földrajz Verseny

Kerületi forduló

1.hely-Papp Dávid(8.a),

4.hely-Kovács Barbara(8.b)

3.hely-Zsifkov András(7.b)

Teleki Pál Földrajz Verseny Fővárosi 

13. hely Pap Dávid(8.a)


Biológia
OKTV döntőbe jutott
Kőházy-Koós Anna(12.a)
4. helyezett lett
OKTV
2. fordulójába
jutottak:

Németh Botond;
Tisza Ádám(12.a);
Borhegyi Teodóra;
Szolnoki Anna(12.b).
Herman Ottó Biológia Verseny
kerületi 3.helyezés
Martonossy Kinga (8.a).
Fővárosi fordulóba jutott
Martonossy Kinga(8.a)


Természettudomány
Bolyai Természettudományi
Csapatverseny

Országos döntőbe jutott        és     területi 1.helyezéstért el
Mihályfi Lilla;Kovács Szonja,
Tolnai Lili;Vörös Vivien(7.a).

4.helyezés

Földesi Lilla;Máté-Tóth Boglárka,

Kovács Petra;Budaay-Szabó Júlia(7.a).

8.helyezés

Fási Lili;Fleisz Nóra,

Horváth Dóra Tímea;Tamkó Hédi(7.b).

10.helyezés

Szabó Milán;Parádi Barnabás,

Egyed Balázs;Jobbágy Csanád(7.a)


Országos döntőbe jutott és                 területi 1.helyezést ért el

Bita Bettina;Martonossy Kinga,

Tóbiás Eszter;Vincze Kinga(8.a).

3.helyezés

Kovács Barbara;Harkai Krisztina,

Hományi Pál;Végh Zalán(8.b).

5.helyezés

Faragó Tamás;Kriza Márton,

Konzili Kristóf;Jáger Áron(8.b).

7.helyezés

Pap Márton;Zsigmond András,

Fűrész Tibor;Kiss Bendegúz(8.b).

8.helyezés

Tóth Máté;Palkó Milán;

Pap Dávid;Reider Balázs(8.a).



Informatika
OKTV 2. fordulóba jutott
Sándor Zsombor (11. a)

Nemes Tihamér OITV
Programozó kategóriában
2. fordulóba jutottak
Hományi László(10. A),
Gyenge Balázs(9.
Seidl Dávid(8.
Nemes Tihamér OITV
Alkalmazói kategóriában
2. fordulóba jutottak
Molnár Veronika(10. A),
Győrfi Adrienn(9. c)
Csák Gyula(9.

FLL-Lego programozási
csapatversenyen
a BabitSAPps 9.lett. 
Tagjai: Megyesi Máté,
Gyenge Balázs;Szabó Gergő,
Hományi László;Bogara Bence,
Marton Balázs;Dömel Máté. 
A BabitSAPat 16. lett
Tagjai: Sándor Dávid Mór,
Ámon Leila;Mester Hanna,
Izsa Jenő;Korcsmár Bence,
Nagy Botond;Szakál Martin.


A honlapot üzemelteti: Marton Sándor tanár úr
2007-2016 Babits Mihály Gimnázium
tárhelytárhely